Seydikemer’de Büyük Zaferin 99’uncu Yıl Dönümü Kutlandı

Seydikemer’de 30 Ağustos Zafer Bayramının 99’uncu yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı. Törenin ardından Şehit mezarları ziyaret edilerek Kur’an-ı Kerim okunup dua edilmesinin ardından Şehit Alper Seven’in aile evine ziyaret düzenlendi.

Kurtuluş Savaşı’nın seyrini değiştiren ve bugünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasındaki en büyük avantajı sağlayan Büyük Taarruz sonrasında alınan büyük galibiyetin 99’uncu yıl dönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi Seydikemer’de de gururla kutlanıyor.

Seydikemer’de 30 Ağustos Zafer Bayramının 99’uncu yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı. Seydikemer Hükümet Konağı ve Belediye Hizmet Binası bahçesindeki Atatürk Anıtı önünde yapılan tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Törene; Seydikemer Kaymakamı Ayhan Yazgan, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Karakuş ve Ramazan Kaynak, Seydikemer İlçe Jandarma Komutanı Sadık Çetin, Seydikemer İlçe Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur, Siyasi Parti İlçe Başkanları, MSKÜ Seydikemer Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Eyüp Akçetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San, Sivil Toplum Kurulu (STK) temsilcileri ve Gaziler katıldı.

Atatürk Anıtına Çelenk sunumunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajı okundu. Günün anlam ve önemi belirten konuşmayı Jandarma Astsubay Ümit Emin Akyol yaptı. Şiirlerin de okunduğu tören tebriklerin kabulü ile sona erdi.

Tebriklerin kabulünün ardından Şehit mezarları ziyaret edilerek Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi arından Şehit Alper Seven’in aile evine ziyaret düzenlendi.

Next Post

Seydikemer İlçesinde Trafik Kazası 1 Ölü

Cum Eyl 3 , 2021
Seydikemer ilçesinde otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre kaza, Seydikemer İlçesine bağlı Kadıköy Mahallesinde meydana geldi. Fehmi A. İdaresindeki 48 BBC 38 plakalı motosiklet, aynı yöne giden Hanife K. idaresindeki otomobilin sola dönmek istemesi esnasında çarpıştılar. Motosiklet sürücüsü 32 yaşındaki Fehmi A. Çarpmanın da etkisi ile yol […]

Bu Haberler İlginizi Çeker