Atatürk 83. Yılda Seydikemer’de Törenle Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 83’üncü yıl dönümünde Seydikemer’de minnet, özlem ve saygıyla anıldı. 10-16 Kasım Atatürk’ü anma programı kapsamında, Seydikemer Belediyesi ve Seydikemer Kaymakamlık Binası önünde 10 Kasım Atatürk’ü anma programı düzenlendi. Programda saatler 9.05’i gösterdiğinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Seydikemer’de de sirenler çaldı. Duygu yüklü anların yaşanmasının ardından Atatürk Anıtı’na çelenk konularak, iki dakikalık saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımız okundu.

Programa Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sadık Çetin, Seydikemer İlçe Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur, siyasi parti ilçe başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu (STK) Temsilcileri, daire amirleri, vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Çelenk sunma törenin ardından Şehit Gürcan Akan İlkokulu salonunda düzenlenen 10 Kasım Atatürk Anma Programına geçildi. Anma programı saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Programda Şehit Gürcan Akan İlkokulu öğrencilerinin işaret diliyle söyledikleri ‘Atatürk’ şarkısı büyük beğeni topladı. Ardından Dağ Başını Duman Almış şiiri okundu. Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği türkülerin de seslendirildiği programda ‘Atatürk Destanı’ isimli oratoryo gösterisi sunuldu. Program öğrencilerin Zeybek oyunu gösterisiyle son buldu.

Haber Servisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yeni Sezon Tektaş ve Beştaş Modelleri ZEN’de

Çar Kas 10 , 2021
Yeni sezonda birçok göz alıcı takı sizler için satışa sunuluyor. Tektaş pırlanta takı ürünleri arasında yer alan çeşitli ürünler sayesinde her sene bayanların kendilerini daha farklı gösterebilmesi mümkün olur. Aynı zamanda bu takı ürünleri sayesinde insanların önemli ve yeni hediyeler bulabilmesi de gerçekleşir. Son zamanlarda yeni sezon ürünleri arasında yer […]

Bu Haberler İlginizi Çeker