T-70 YANGIN SÖNDÜRME HELİKOPTERİ MUĞLA’DA GÖREVE BAŞLADI

TUSAŞ ve Skorsky tarafından ortak üretilen ve geçtiğimiz günlerde OGM envanterine dahil olan ilk yangın söndürme helikopteri T-70 Muğla’da göreve başladı. T-70 helikopteri, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TUSAŞ) tarafından, yerli ve milli imkanlarla geliştirilip, orman yangınları ile mücadelede kullanılmak üzere üretildi.T-70 helikopteri, Orman Genel Müdürlüğünün kendi envanterinde olan ilk yangın söndürme helikopteri olma […]

TUSAŞ ve Skorsky tarafından ortak üretilen ve geçtiğimiz günlerde OGM envanterine dahil olan ilk yangın söndürme helikopteri T-70 Muğla’da göreve başladı. T-70 helikopteri, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TUSAŞ) tarafından, yerli ve milli imkanlarla geliştirilip, orman yangınları ile mücadelede kullanılmak üzere üretildi.T-70 helikopteri, Orman Genel Müdürlüğünün kendi envanterinde olan ilk yangın söndürme helikopteri olma özelliği taşıyor.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Güvercinlik Gökçeler Yangın Yönetim Merkezi helikopter pistinde konuşlu olarak görev yapacak T70 yangın söndürme helikopteri , 2 pilot ve 2 teknisyen mürettebatıyla görev yapacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mayıs ayında yapılan tanıtımda T-70 helikoptere  “Nefes” ismini vermişti. Helikopter bir seferde 2,5 ton su atabilme ve  yangınla mücadelenin yanında arama kurtarma çalışmalarında da görev alabilecek.

 

Haberci İki

Next Post

Büyükşehir Mezbahaları ile Kurban Bayramı’na Hazır

Paz Haz 18 , 2023
Muğla Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı’nda vatandaşlara Marmaris, Menteşe, Milas ve Fethiye Mezbaha Tesisleri ile düzenleme ve temizliği yapılan Kavaklıdere mezbahasında hizmet verecek. Muğla Büyükşehir Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşlara en iyi hizmeti verebilmek için çalışmalarını tamamladı. Büyükşehir Kurban Bayramı süresince vatandaşlara, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan İşletme Onay Belgeli, güvenilir ve hijyenik gıda üretildiğinin teminatı […]

Bu Haberler İlginizi Çeker