Suriyeli Çift İçin Karar Çıktı

Seydikemer ilçesinde turfanda sebze işi ile uğraşan Suriyeli Yasin A. H. S. ikinci Eşi Suriyeli Ahud A. W. İle evde olmadıkları sırada 14 aylık Ahmed Abdullah’ın yarı baygın vaziyette bulunup, hastaneye götürülmesi sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Adli Tıp Kurumu raporunda bebeğin ağır travmaya maruz kaldığının anlaşılması ve ölüm sebebinin de KÜNT travmaya bağlı iç organ yaralanması olması, vücudunda parmak izi bulunması sebebiyle tutuklanan Suriyeli çiftin Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanmalarında karar çıktı.

Seydikemer ilçesinde turfanda sebze işçisi olarak çalışan  8 Ekim 2020 tarihinde Suriyeli Yasin A. H. S. ikinci Eşi Suriyeli Ahud A. W. İle evde olmadıkları sırada 14 aylık Ahmed Abdullah’ın yarı baygın vaziyette bulunup, hastaneye götürülmesi sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Adli Tıp Kurumu raporunda bebeğin ağır travmaya maruz kaldığının anlaşılması ve ölüm sebebinin de KÜNT travmaya bağlı iç organ yaralanması olması, vücudunda parmak izi bulunması sebebiyle Jandarma tarafından göz altına alınmıştı. Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması sonucu maktül bebeğin beraber yaşamakta olduğu, bakım ve gözetiminden sorumlu öz babası olan Yasin A. H. S. Ve üvey annesi ve 2. Eşi olan Ahud A. W. Savunmalarında suçlamaları kabul etmezken, aynı evde yaşayan sanıkların diğer çocukları soruşturma ve kovuşturma aşamasında sanıkların kendilerine ve ölen kardeşleri Abdullah’a ağır şiddet uyguladıklarını, bunu birçok kez tekrarladıklarını beyan etmeleri üzerine Adli raporlara dayanarak, her ikisi de tutuklanmış, çocuklar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından koruma altına alınmışlardı.

Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi’nde kasten yaralama sonucu ölüme neden olma, suçu nedeniyle müebbet cezası ile yargılanan Suriyeli çift, karar duruşmasında da suçlamaları ret ettiler. Duruşmaya her iki sanık, Seydikemer Eşen T Tipi Cezaevi’nden SEGBİS ile hazır edilirken, sanık avukatları ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı hazır bulundu. İddia makamı mütalaasını verdikten sonra tutuklu sanık Ahud A. W.  Savunmasında “Biz çocuğu istemeseydik annesinden almazdık. Hatta küçükken sünnet bile yaptırmıştık. Ben kendisini dövmedim, ölümüne sebep olmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum, beratimi istiyorum” dedi. Yasin A. H. S.’nin Avukatı Abdullah Kaba’nın sorusu üzerine sanık Ahud A. W. “yemin ederim, eşim çocuğu dövmüyordu. Çocuktaki yaralanma evde bulunan çekyat ve sandalyeden düşmesi sonucu olabilir. Biz çocuğun ameliyatı için eşimle çalışıyorduk” ifadelerinde bulundu.

Tutuklu sanık Yasin A. H. S. İse; “suçlamaları kabul etmiyorum. Vücudundaki izlerin hala şokundayım. Çocuğu ambulansa yetiştirmek için sıkıca sarılmış olabilirim. Bu nedenle parmak izleri kalmış olabilir. Çocuğu 300 metre kucağımda taşımıştım. Hiç dövmedim, işkence de etmedim. Çocuğu dövüp işkence etseydik, öz annesi bizim evimizde bırakmazdı. Annesi gittikten sonra da çocuğu bana verdiğine ilişkin vekalet vermişti. Beratimi ve tahliyemi istiyorum” dedi. Tutuklu sanık Yasin A. H. S. Ve Ahud A. W.  Son sözlerinde suçsuz olduklarını belirtip, ‘beratimi istiyorum’ diye konuştular.

“KARARI AÇIKLADILAR”

Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi 5 dakikalık aranın ardından kararı açıklarken, Yasin A. S.’nin yargılama ve toplanan delillere göre atılı suçları işlediğinin sabit olmaması nedeniyle beratine ve tahliyesine karar verirken, üvey anne Ahud A. W.  Hakkında 14 aylık Ahmed Abdullah’a yönelik kasten yaralama sonucu ölüme neden olma suçundan 15 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Next Post

Akaryakıt Zamları Toplu Taşımaya da Yansıdı

Cum Mar 4 , 2022
Son günlerde art arda gelen akaryakıt fiyatlarındaki zamlar nedeniyle Fethiye’de şoförler odalarının talebi üzerine toplu taşıma, servis ve taksimetre ücretlerine yüzde 40 oranında zam yapıldığı açıklandı. Muğla ili ve ilçelerindeki şoförler odalarının talebi üzerine alınan karar gereğince artan döviz kurları ile birlikte akaryakıt, bakım ve onarım fiyatlarına da üst üste […]

Bu Haberler İlginizi Çeker