Fethiye Polisine Toplumsal Olay Müdahale Eğitimi

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Seydikemer İlçe Emniyet Müdürlüğüne  bağlı polislere ”Toplumsal olaylara müdahale eğitimi” verildi.

Toplumsal olaylarda etkin bir müdahale için Muğla Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü tarafından Fethiye ve Seydikemer İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı 44 polis memuruna  yönelik “Toplumsal Olaylara Müdahale Esasları Eğitimi” düzenlendi.

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, öncelikle temel insan haklarına saygılı, özgürlük ve güven dengesini gözeterek, personele güncel bilgi, beceri kazandırmak ve bunları sürekli geliştirmek, meydana gelebilecek ani gelişen toplumsal olaylara karşı müdahalede bulunabilmek, personelin toplumsal olaylara müdahalesindeki başarısını arttırmak ve geliştirmek amacıyla Fethiye ve Seydikemer İlçe Emniyet  Müdürlüğünde görevli toplam 44personele “Toplumsal Olaylara Müdahale Esasları Eğitimi” verildiği belirtildi.

Verilen eğitimde; toplumsal olaylar ve müdahale esasları, göz yaşartıcı gazlar ve ilk yardım, göz yaşartıcı gazlar ile gaz maskelerinin kullanımı, geçmişte yaşanan toplumsal olaylar ile gaz kullanma taktikleri, toplumsal olaylara müdahalede uygulanan teknik taktik ve düzenler, çevik kuvveti ile ilgili kanunlar ve güncel mevzuat değişiklikleri, insan hakları ve orantılı güç kullanımı, suçlu taşıma, cop kullanma ve kelepçeleme teknikleri, spor müsabakaları güvenlik tedbirleri ve senaryolu tatbikat konuları işlenildi. Haber-Hakan AYKIRI

Next Post

Çakıroğlu Güven Tazeledi

Cts Oca 15 , 2022
Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası 2’nci Olağan Genel Kurulunda kurucu başkan Mehmet Hadi Çakıroğlu güven tazeleyerek tekrar başkan seçildi. Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası olağan kongresi, Tufanlar Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımın olduğu kongrede 426 oy alan mevcut başkan Mehmet Hadi Çakıroğlu güven tazelerken, diğer aday Hüseyin Bayık 63 […]