Çakıroğlu Güven Tazeledi

Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası 2’nci Olağan Genel Kurulunda kurucu başkan Mehmet Hadi Çakıroğlu güven tazeleyerek tekrar başkan seçildi.

Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası olağan kongresi, Tufanlar Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımın olduğu kongrede 426 oy alan mevcut başkan Mehmet Hadi Çakıroğlu güven tazelerken, diğer aday Hüseyin Bayık 63 oy aldı.

Divan başkanlığını Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Yardımcısı Hüsamettin Karaşahin’in yaptığı genel kurula Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu,Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş, MHP İlçe Başkanı Mehmet Arıç, CHP İlçe Başkanı Cemil Daydır, Fethiye Şoförler Odası Başkanı Şaban Taşar  siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile şoför esnafı katıldı.

Divan kurulunun oluşturulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi. Daha sonra faaliyet ve bütçe raporları okundu ve oylandı. Hemen ardından konuşmalara geçildi. İlk olarak konuşan Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı ve Başkan Adayı Mehmet Hadi Çakıroğlu, “2014 yılında Muğla’nın büyükşehir belediyesi, Seydikemer’in de ilçe olması siz şoför esnaflarımıza hizmet etmek adına, Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası’nı kurduk. 2021 yılında her anlamda zor bir yıl yaşadık. Yaşadığımız tüm sıkıntıları üyelerimize yansıtmadan, mesleğinizi daha rahat ve çağdaş sürdürebilmeniz için diğer meslek odaları temsilcileri ile görüşerek; mevcut sorunlara çözüm bulmaya çalıştık. Bunun yanında üyelerimizin ve şoför esnafının daha güçlü bir yapıya sahip olması için yönetim kurulumuz ile birlikte ileriye dönük çalışmalarımızı uygulamaya başladık. Geleceğe dönük hedeflerimize ulaşmak için 21 Mart 2017 tarihinde odamıza 447 metrekare arsa kazandırdık. Ardından sırasıyla bir hizmet aracı ve motosiklet temini sağladık. Her daim hızlı ve daha üretken olmaya gayret gösterdik. Ekonomik açıdan tasarruf sağlamaya çalıştık. Odamıza yakışır bir hizmet binasının temelini attık. Bugünlere birlik ve beraberlik içerisinde geldik. Bundan sonra da aynı şekilde devam edersek, esnafımızın daha iyi şartlara kavuşacağına inancım tamdır” dedi.

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu konuşmasında, “Genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum. Yaklaşık bin civarında ortağımız, Seydikemer’de bulunan esnaflarımızdır. Bundan sonraki süreçte de sizlere aynı şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Diğer meslek odası yöneticilerle istişare halinde olup, hizmetlerin kısa bir zamanda sizlerle ulaşması ile ilgili önlemlerimizi alacağız” şeklinde ifadeler kullandı.

Son olarak kürsüye gelen Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Seydikemer’de sivil toplum kuruluşları ile birlikte odalarımızı birlikte kurduk. 8 yıldan bu yana da faaliyetlerine devam ediyor. İlçemizde birlik beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası, şoför esnafımızın hakkını savunmak adına görev yapıyor. Oda başkanı ilgili kurumlarla ilgili iletişimi sağlıyor. Kim başkan olursa olsun, çalışmak zorunda” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. Sandıkların kapanmasının ardından oy sayımına geçildi. Mevcut başkan aynı zamanda Başkan Adayı Mehmet Hadi Çakıroğlu, üyelerin desteği ile tekrar başkanlığa seçilirken; 426 oy aldı. Başkan Adayı Hüseyin Bayık ise 63 oy alabildi. Mehmet Hadi Çakıroğlu başkanlığındaki Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Yönetim Kurulu’nda yer alan isimler şöyle;

Ramazan Ece, Kadir Akyürek, Fethi Denizhan, Ömer Şahin, Mustafa Küçüktürkücü ve Bünyamin Günal, Denetleme Kurulu ise Hüseyin Yalçın, Osman Küçük ve Bünyamin Saçlı’dan oluştu.

Next Post

Asırlık Ardıç Ağaçlarının Katliamına Kim Dur Diyecek?

Pts Oca 24 , 2022
Seydikemer İlçesinde ormanlık alanda asırlık ardıç ağaçları kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından ağaçlar kesildi. Ağaçların kesildiğini gören vatandaş isyan etti ve yetkilileri konuyla ilgili ivedi bir şekilde adım atmaya davet etti. Seydikemer İlçesinin Karabel Mevkiinde bulunan ormanlık alanda asırlık ardıç ağaçları kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından her geçen […]

Bu Haberler İlginizi Çeker