Seydikemer’de Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Seydikemer Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda 5 gündem maddesi oy birliği ile kabul edilirken, gündem dışı bir madde oy çokluğu ile kabul edildi.

Seydikemer Belediye Meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 20. Maddesi hükmünce Belediye Hizmet Binasında toplandı. Seydikemer Belediye Başkan Vekili Hakan Büyükaydın başkanlığında toplanan, Mustafa Karakuş ve Zeynep Yalçınsoy’un kâtip üyeliğini yaptığı toplantıda 5 madde görüşülüp oy birliği ile karara bağlanırken 1 gündem dışı madde oy çokluğu ile karara bağlandı.

Açılış ve yoklamanın yapılmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Mecliste görüşülen ve alınan kararlar şöyle oldu:

Seydikemer sınırları içerisinde Kırsal Yerleşik Alan Yönetmeliğine istinaden kırsal mahalle tespiti yapılmasına dair komisyon raporu görüşülüp, oy birliği ile kabul edildi.

Yazı İşleri Müdürlüğüne ait tüm kurum ve kuruluşlarda Belediye Başkanı Yakup Otgöz için genel bir yetkilendirme kararı alınması müzekkeresi görüşüldü. Meclisin oylamasına sunulan müzekkere oy birliği ile kabul edildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne ait 5393 Sayılı Belediye Yasasının 49.maddesi gereğince Belediye Norm Kadrosunda münhal bulunan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne Tümer Kırlı’nın atanması ile ilgili belediye meclisine bilgi verilmesine dair müzekkere görüşülüp oy birliği ile kabul edildi.

Next Post

Danayı Lağım Çukurundan İtfaiye Ekipleri Çıkardı

Per Şub 3 , 2022
Seydikemer ilçesinde lağım çukuruna düşen büyükbaş hayvan itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kurtarıldı. Gölbent Mahallesi Kanca mevkiinde lağım çukuruna dana düşmesinin ardından 112 Acil Çağrı Merkezine bilgi verildi. Olay yerine Büyükşehir Belediyesi Seydikemer İtfaiye Grup amirliği ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri vinç yardımı ile yaklaşık yarım saat süren çalışma sonrası danayı […]

Bu Haberler İlginizi Çeker