Seydikemer’de Market Ve Fırınlar Denetlendi

Seydikemer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri fırın ve marketleri mercek altına aldı. Marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ile etiket denetimlerinde bulunan ekipler, fırınlarda da ekmeğin gramajını inceledi.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün talimatıyla harekete geçen Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Ramazanda vatandaşların daha sağlıklı gıda tüketimi açısından fırın ve marketlerde denetim yaptı.

Ekipler, ilçedeki fırın ve marketlerdefiyat karşılaştırması, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında denetimlerini artırıp, KDV düşüşünün ürün fiyatlarına yansıyıp yansımadığını kontrol etti. Etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında uygunluk olup olmadığını inceleyen ekipler, fırınlarda da pide ve ekmeklerde gramajı kontrol etti. Vatandaşların sağlığını korumak adına titizlikle hareket eden ekipler, fırınlarda hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını inceledi.

Next Post

Büyükşehir Belediyesinden Üreticiye Yem ve Fidan Desteği

Cum Nis 8 , 2022
Tarımsal ürün çeşitliliği, sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması için projeleri hayata geçiren Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye’de üreticilere ceviz, badem, memecik zeytini, kestane ve incir ağacı dağıttı. Muğla Büyükşehir Belediyesi, üreticiye destek olmak amacıyla Fethiye’de  yem ve tohum dağıttı. Karaçulha Mahallesinde Tarımsal Şantiye Alanında düzenlenen etkinliğe Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, […]

Bu Haberler İlginizi Çeker