SEYDİKEMER ‘DE GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ YAPILDI

Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü, Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarını , çocuklara ve gençlere hatırlatmak amacıyla “geleneksel çocuk şenliği” düzenledi. Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunları ve ilkokul fiziksel etkinlik şenliği çocuklara ve gençlere hatırlatmak […]

Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü, Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarını , çocuklara ve gençlere hatırlatmak amacıyla “geleneksel çocuk şenliği” düzenledi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunları ve ilkokul fiziksel etkinlik şenliği çocuklara ve gençlere hatırlatmak amacıyla gerçekleştirilen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği (Yağ satarım Bal Satarım, Mendil Kapmaca, YakanTop) ve İlkokul Fiziksel Etkinlik Şenliği (El Değdirerek Bayrak Koşusu, Çemberle İş Birliği, Fasulye Torbası Atma) 25-26 Mayıs 2023 tarihlerinde Seydikemer ilçesi İlkokul ve Ortaokulların katılımı ile Seydikemer Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Şenliğin kapanış oyunu olan “YakanTop” finaline Seydikemer Kaymakamı  Yıldız Büyüker, Seydikemer Belediye Başkanı B. Önder Akdenizli, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdullah Bulut ve ilçe protokol üyeleri teşrif ettiler. “YakanTop” final müsabakasını kazanan takıma madalyalarını Kaymakam Yıldız Büyüker ve Belediye Başkanı B. Önder Akdenizli takdim ettiler. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Şenliğe katılan öğrencilere, danışman öğretmenlere, okul yöneticilerine ve şenliği organize edip emek veren öğretmenlere teşekkür ediyoruz.”dedi.

Haberci İki

Next Post

Dünyanın En İyi Turizm Köyü Adayı: Fethiye'nin Yeşil Üzümlü Köyü

Sal Haz 6 , 2023
Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) tarafından 2021 yılında “Dünyanın en iyi Turizm Köyü” Projesi başlatılırken geleneklerini ve kültürel miraslarını koruyan köyler arasından Fethiye’nin Yeşil Üzümlü Köyü de belirlendi. Kültür ve Turizm İl Müdürlükleri tarafından önerilen çok sayıda köyün yarıştığı çalışmalarda Yeşil üzümlü Dünyanın en iyi Turizm Köyü Adayı listesinde yer aldı. Fethiye merkeze 18 kilometre […]

Bu Haberler İlginizi Çeker