AFET FARKINDALIK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

1-7 Mart 2023 Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında, Fethiye Belediyesi Jeoloji Yüksek Mühendisi ve Afet Farkındalık Eğitmeni M. Serhat Karagöz ve Afet yönetimi teknikeri Tuncer Dur tarafından Deniz Temiz Turmepa Derneği binasında, Fethiye Tazelenme Üniversitesi öğrencilerine yönelik afet farkındalık ve yangın eğitimi düzenlendi.

Fethiye Belediyesi Jeoloji Yüksek Mühendisi ve Afet Farkındalık Eğitmeni M. Serhat KARAGÖZ tarafından AFAD adına, Fethiye Tazelenme Üniversitesi öğrencilerine yönelik, afet farkındalık eğitimi düzenledi. Eğitimde ilçemizdeki afet türleri, afetler öncesi, sırası ve sonrasında neler yapılması gerektiği, deprem anında doğru davranış şekilleri, acil çağrı numarası, Afad acil uygulaması ve ilçemizdeki afet ve acil durum toplanma alanları ile geçici barınma alanları vb. konular hakkında bilgiler aktardı. Afet yönetimi teknikeri Tuncer DUR ise yangının tanımı, ev ve orman yangınları ve dikkat edilmesi gerekli hususları ile yangın çeşitleri ve söndürme teknikleri konularında bilgiler aktardı.

 

 

Haberci İki

Next Post

CHP’li Burak Erbay İçişleri Bakanı’na “çadırları” sordu

Çar Mar 1 , 2023
CHP Muğla Milletvekili ve Dijital Mecralar Komisyonu üyesi Av. Burak Erbay, depremzede yurttaşların barınma sorununun çözümünde ve çadır tedariki konusunda yaşanan aksaklıkları verdiği soru önergeleri ile Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Türkiye’yi sarsan depremin üzerinden üç hafta geçmesine rağmen birçok ilde barınma sorunu çözülmüş değil. CHP’li Erbay, İçişleri ve […]

Bu Haberler İlginizi Çeker