Harun Sağır Aday Olacak mı?

Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı Harun Sağır’ın toplumun talep ve beklentilerini dikkate alarak bir dizi istişare sürecinde olduğu öğrenilirken henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Başkan Sağır’ın belediye başkan adayı olabilmesi için 1 Aralık 2023 Cuma günü istifa etmesi gerekiyor.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel seçimleri için süreç devam ediyor. Seydikemer’de Yakup Otgöz’ün milletvekili seçilmesi sonrası belediye başkanlığı için oldukça çekişmeli geçen bir yarış var. Ak Parti’de Önder Akdenizli’nin yanı sıra Salih Gümüş, Ramazan Kaynak ve Mehmet Tanır aday adaylığı açıklaması yaptı. MHP’de henüz aday adayı açıklaması yapılmadı. İyi Parti, CHP başta olmak üzere ittifaka dahil partilerde ise Harun Sağır ismi yoğun bir şekilde ön plana çıkmaya başladı. Seydikemer’de esnaflar başta olmak üzere toplumun tüm kesimleri ile iyi bir iletişim ve iş birliği geliştiren Harun Sağır oda kuruluş ve gelişim sürecinde olduğu gibi belediye başkanı olarak da büyük hizmetler yapacağı beklentisi var.

Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı Harun Sağır’ın toplumun talep ve beklentilerini dikkate alarak bir dizi istişare sürecinde olduğu öğrenilirken henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Başkan Sağır’ın belediye başkan adayı olabilmesi için 1 Aralık 2023 Cuma günü istifa etmesi gerekiyor.

Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı Harun Sağır, 6360 Sayılı kanun birlikte ilçe olan Seydikemer’de esnaf arkadaşları ile esnaf ve sanatkârlar odasını kurmak üzere yola çıkmış ve 2014 yılında kurucu başkan olarak odanın kuruluşunu gerçekleştirmişti. Kurulması ile yoğun bir yapılanma sürecine giren ve büyük mesafe kat eden Esnaf ve Sanatkarlar Odası 2018 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alarak Türkiye’de büyük bir başarıya imza attı. Oda olarak vermiş olduğu kalite hizmeti belgelemenin yanı sıra Seydikemer’in tanıtılması için Bodrum ve Muğla’da tanıtım sergileri açarak büyük ses getirmişti.

Siyasi parti, sivil toplum kuruluşları ve özellikle derneklerde aktif bir şekilde yer alan Harun Sağır, hâlen Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığını yürütmekte olup evli ve üç çocuk babasıdır.

Haber Servisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Harun Sağır İyi Parti'de Doğrudan Aday Oldu

Çar Ara 6 , 2023
İYİ Parti’nin bugün yapılan TBMM Grup Toplantısında kesinleşen belediye başkanları için yapılan bölümde ilk sırada Harun Sağır’ın adaylığı açıklandı. Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası kurucu Başkanı Harun Sağır’ın başkanlığının üçüncü döneminde iken geçtiğimiz günlerde belediye başkan adaylığı için görevinden ayrılmıştı. İYİ Parti’nin grup toplantısına katılan Seydikemer Belediye Başkan adayı Harun Sağır kürsüye çağrılarak adaylığı ilan edildi. Genel Başkan Meral Akşener’in başarılar dilemesinin ardından belirlenen diğer adaylarla hatıra fotoğrafı çektirildi. Belirlenen adaylar arasında Muğla’nın ve Muğla ilçeleri arasında ilk Seydikemer’in açıklanması dikkat çekti. Açıklamanın ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin diğer adaylarını da sırayla açıkladı.  Geniş istişareler sonrası adaylığı […]

Bu Haberler İlginizi Çeker