ERDOĞAN “GÖNLÜMÜZDE FETHİYE’NİN AYRI BİR YERİ VAR”

ERDOĞAN “GÖNLÜMÜZDE FETHİYE’NİN AYRI BİR YERİ VAR”

Muğla’ya toplu açılış programı için gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan; Muğla dönüşü Fethiye’ye gelerek vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlık, eğitim, ulaşım gibi tamamlanan yatırımların toplu açılışını gerçekleştirmek için geldiği Muğla’dan sonra turizm kenti Fethiye’de de halka seslendi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı Fethiye Şehir Stadına helikopter ile gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a; Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AK parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir, AK parti geçmiş dönem milletvekili Hasan Özyer, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ve AK Parti Fethiye ilçe başkanı Turgay Öztürk eşlik ettiler. Erdoğan’ın Fethiye’deki mini mitingine kısa süre içersinde binlerce vatandaş katıldı. Yoğun bir coşku  ve sevgi gösterisi ile karşılanan  Cumhurbaşkanı Erdoğan; Fethiye’nin gönlümüzde ayrı bir yeri var, dedi…

“MİLLİ MESELELER SİYASET ÜSTÜ OLMALIDIR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında “Fethiye’den ses bekliyorum. Altılı masayı oynatacak sesi bu seçimlerde vereceğinize inanıyorum” dedi. Fethiye’ye büyük önem verdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan “Fethiye’nin bizim gönlümüzde ayrı bir yeri var. Muğla ziyaretlerimizde mutlaka Fethiye’ye gelip sizlerle hasbial etmeye gayret ediyoruz. Muğla’da bu gün binlerce vatandaşımızla kucaklaştık ve yüzlerce yatırımın açılışını yaptık. Aynı zamanda muhtarlarımız ve oda başkanlarımızla bir araya geldik. Şimdi de Fethiye’de sizlerle birlikteyiz. Sizlerin sevgisini ve coşkusunu görünce buradan kısa bir selamlama yapmak istedik. Biraz sonrada Fethiye’de gençlerimizle ülkemizin bu gününe ve yarınına dair , bilgilerimizi paylaşacağımız bir sohbetimiz olacak. Muğla’ya geldiğimiz andan beri bizleri bağrına basan özellikle sizlere şükranlarımı sunuyorum” dedi. “Seçimlerde iradenize, oylarınıza sıkı sahip çıkmaya davet ediyorum” diyen Erdoğan “ Elde ettiğimiz kazanımları elimizden almak için her yolu deniyorlar. İçeriden birileri de bunlara su taşıyor ama milli meseleler siyaset üstü olmalıdır” dedi.

“SEN USLU DURDUKÇA BİZİM SENİNLE İŞİMİZ YOK”

Fethiye’de vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, insansız savaş uçağı ‘Kızılelma’ için İzmir’de denemeler yapıldığını ve orada atılacak yerli füzelerin Yunanlıları ürkütmeye başladığını söyledi. Konuşmasında savunma sanayisinin güçlendiğine dikkat çeken Erdoğan, yerli üretim insansız savaş uçağı için seri üretime geçileceğinin sinyallerini verdi. İzmir’de denemelerin yapıldığını vurgulayan Erdoğan, savunma sanayindeki gelişmelerin Yunanistan tarafında “Ne yapıyor bu Çılgın Türkler” olarak değerlendirildiğine dikkat çekerek, “Şuanda İzmir’de denemeler yapıldı ve oradan atılacak bir füze bunları ürkütmeye başladı. Biz her zaman söylüyoruz. ‘Sen uslu durdukça bizim seninle işimiz yok, yeter ki uslu dur’. Şu anda füzemizin menzili 500 kilometre ama bu yetmez bunu bin kilometreye çıkaracağız” dedi.

“DAHA BÜYÜK HEDEFLERE YÜRÜYORUZ”

Konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan “Ülkemize durmak yola devam anlayışıyla her alanda asırlık hizmetler kazandırırken, bir tek Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğine güvendik. Bugüne kadar yaptığımız tüm eser ve hizmetleri bir başlangıç olarak kabul ediyoruz. Asıl hedefimiz, bu altyapı üzerinde çok daha büyük hayallerimizi inşa etmektir. Adını Türkiye Yüzyılı dediğimiz bu hamlede desteği sizlerden bekliyoruz. Artık sandık önümüze geliyor. Dünya krizden krize savruluyor. Küresel siyaset ve ekonomi sistemi temellerinden çatırdıyor. Türkiye olarak biz bu dönemde sadece ayakta kalmakla yetinmiyor daha büyük hedeflere yürüyoruz. Türkiye’nin yıldızı her geçen gün daha da parlıyor. Fırsatlar daha büyük kazanca dönüşüyor. Düşmanlarımız da boş durmuyor elbette. Elde ettiğimiz kazanımları elimizden almak için her yolu deniyor. İçeriden birileri de bunlara su taşıyor ama milli meseleler siyaset üstü olmalıdır. Akdeniz’de, Ege’de, Karadeniz’de kazandıklarımıza hep beraber sahip çıkmalıyız. Göreve geldiğimiz zaman savunma sanayisi yüzde 20’ydi şimdi yüzde 80 oldu. Artık İHA’larımızı SİHA’larımızı yapıyoruz. Akıncımızı yapıyoruz ama hepsinden öte birde şimdi kızıl elmamızı yaptık ve seri üretimine de başladıktan sonra bunlar F16’nın taşıdığı bombayı taşıyacak. Tüm bunlarla beraber Yunan ‘Çılgın Türkler ne yapıyor’ diyor. Savunma sanayimiz güçleniyor. Ülkemize tepeden bakanların süngüleri düşüyorsa buna hep birlikte destek vermeliyiz. Bunun için seçimlerde iradenize, oylarınıza sıkı sahip çıkmaya davet ediyorum”dedi.

Haberci İki

Next Post

2023 Yılının İlk UKOME Toplantısı Yapıldı

Per Oca 19 , 2023
2023 Yılının İlk UKOME Toplantısı Yapıldı Trafik güvenliği ve ulaşımın sorunsuz olarak hizmet vermesi için büyük önem taşıyan Muğla Büyükşehir Belediyesi UKOME Kurulu 2023 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Muğla’da trafik güvenliğini sağlamak, ulaşımın sorunsuz olarak işlemesi ve vatandaşlara daha iyi hizmet sağlanması için çalışmalarına devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım […]

Bu Haberler İlginizi Çeker