Alim Karaca
İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/
Karaca; “Ben Geleceğe Bakarım”

Kumluova Belediye Başkanlığında beşinci yılına giren ve ismi, Seydi Kemer Belediye Başkanları adayları arasında en çok konuşulan Alim Karaca, ben rakiplerimin aleyhine konuşmam dedi. Kumluova Belediye Başkanlığından dördüncü yılını doldurup, beşinci yılına doğru giden Kumluova’nın genç Belediye Başkanı Alim Karaca, gelecek için de kendinden emin konuşuyor. Fethiye Gazetesi olarak Kumluova Belediyesinde Makamında kendisini ziyaret ettiğimiz Alim Karaca, Kumluova’da yaptığı hizmetleri gazetemize değerlendirdi.

Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden bu yana Kumluova halkının acılarına ve neşelerine ortak olan genç Belediye Başkanı Alim Karaca, ben halka hizmet etmeyi bir borç biliyorum. Benim odamın kapısı sürekli açıktır. Ben Belediye Başkanıyım. 29 Mart 2009 tarihinde seçimi kazandıktan sonra parti rozetini çıkartım ve bana oy versin vermesin tüm Kumluova halkını hizmetine girdim. Gece gündüz halkımın hizmetindeyim, diyerek bir taraftan bizimle konuşurken, diğer taraftan kendisine vatandaştan gelen telefonlara cevap veriyordu.

Makamında kendisiyle konuştuğuz zaman bir taraftan da gözümüz hizmetlerinden dolayı almış olduğu ödülleri Makam odasını süslüyordu. Kumluova’da yaptığı hizmetlerde kendisine Ankara’dan da çok destek gördüğünü muhalefet partisi DSP’ den olmasına rağmen kurmuş olduğum iyi ilişkilerden dolayı bir engel çıkmadığını bir de yapılanlarında gözle görülür olduğunu söyleyen Alim Karaca, ‘siyaset vatandaşa hizmet etme sanatıdır. Halkın gönlünü almak gerekiyor. Halka bağırırsan halk sana güvenmez. Ne çıkar büyüklerin ellerini öpmekten. Halkı kazanmak için, halkın sorunlarına duyarlı olmak gerekiyor’ diye üzerine basa, basa söylüyor. Kumluova Belediye Başkanı Alim Karaca Kumluova’ya Üniversite kazandırmak için kolları sıvadı ve bu işte başarılı da oldu. 03 Mayıs 2013 tarihinde açılışını gerçekleştiği Kumluova’da Prof. AYHAN ÖNDER ÇOK PROĞRAMLI LİSESİ A’dan, Z’ye her şeyi ile donatılmış modern Laboratuara sahip olup, Özel Kolejler gibi. Böyle bir okul değil Fethiye’de, Muğla bölgesinin yok.

Alim Karaca Kumluova’ya İstanbul’dan Hayırsever İş adamı Prof. Ayhan Önder’in de desteği ile böyle bir okul kazandırmanın heyecanını yaşayarak, şimdi Kumluova’ya bir de Fakülte kazandırıyor.

Bize Kumluova Prof. AYHAN ÖNDER ÇOK PROĞRAMLI LİSESİNİ açılışı hakkında da bilgi vererek daha önceleri her konuda olduğu gibi Üniversite konusunda da kendinse İstanbul-Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün çok büyük desteği olduğunu söyleyerek şunları söyledi.

‘İki okulumuzun yapımında da bize büyük destek veren, ceza hukuku dalında yazmış olduğu kitaplar, hem Türkiye’de hem Dünya’nın bir çok ülkesinde okutulan eğitim gönüllüsü ve benim kendisini tanımaktan onur duyduğum, beni tanıştıran eşime de her zaman teşekkür ettiğim, elli tane yetiştirmiş olduğu valisi ile Meclisteki sekiz tane bakanı ile binlerce avukat ve hakimi ile Sayın Ayhan Önder’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten onun gibi bir insanı onunla sohbet ettikten sonra anlayabiliyorsunuz diyerek, bizler tabii ki İlköğretim okulumuzu yaptık, Lisemizi de yaptık. Benim en büyük hayallerimden birisi buraya bir Üniversite kazandırmaktı. Gerçekten gece gündüz hiç durmadan çalışıyoruz. Herkes de bize destek veriyor.

Bir anımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Sabahın altısında bir gün evde uyuyorum. Yürüyüşe gidersem sabah saat altıda kalkıyorum, gitmediğim zamanlar saat yedide mesaiye başlıyorum. Telefonum çaldı telefonda Mustafa Sarıgül yazıyordu. Bu uyku sersemliği ile rüya galiba dedik. Ama telefonu açtım karşımda canım başkanım, sesini duymak istedim, ne yapıyorsun dedi. Ben de başkan şu anda uyuyor şimdi uyandım Hacettepe Üniversitesi Rektörümüzden Kumluova’ya bir Fakülte yaptırmak için randevu aldım. Hizmet için tüm Türkiye’de kapı, kapı geziyoruz dediğim zaman kendisi bana senin kapı, kapı gezmene gerek yok. Biz Kumluova’ya, Kemer’e iki tane hatta üç tane dört yıllık Fakülte kazandırabilirim dedi. Bunun üzerine Mustafa Sarıgül’e, Sayın Başkanım ekonomimiz yok. Belediye olarak bir gelirimiz yok, bir hal gelirimiz vardı bir su gelirimiz vardı. O da 0.25 şe düşünce hiçbir gelirimiz kalmadı. Her şey hayırseverlerimize kaldı dediğim zaman bana ben sana hiç para harcatmadan bu Fakülteleri buraya yapacağım. Ama bana yerin tahsisini yap dedi.

Bunun üzerine başta Muğla Valimiz, İl Genel Meclisi Başkanımız ve İl Genel Meclisi Üyelerimiz ile bu okulda takasa girerek 48100 M2 lik İl Özel İdarenin arazisinin Mülkiyeti Kumluova Belediyemize geçti. Oradaki plan değişikliği ile birlikte orada bir Üniversite alanı oluşturmaya çalışıyoruz.

Bugüne kadar bana verdiği hiçbir sözden dönmeyen MUSTAFA SARIGÜL, gerçekten ülkemizin dört bir yanında hizmetleri olan, her türlü hayır işlerine koşturan bin km uzaktan Kumluova’da okulumuzun açılışına gelerek kendileri bizleri onura etmişlerdir. Ona güveniyoruz. Onunda desteği ile inşallah bölgemize bir Üniversite kazandırmak istiyoruz. Kendi adımıza bir şey istemiyoruz. Buradaki çocuklarımız adına istiyoruz. Buradaki evlatlarımız adına istiyoruz. Burada çeşitli bölgelerden elli ilden gelen sera işinde çalışan işçilerin ekonomileri gerçekten çok zayıf ama çocukları çok zeki. Eğitim kurumlarını bu çocukların ayaklarına getirerek onları meslek sahibi yapmak istiyoruz. Her şeyden önce meslek sahibi yapmaktan önce, buradan mezun olacak çocuklarımızı vatan sevdalısı, millet sevdalısı yapmak istiyoruz. Vatanını, milletini satmayan evlatlar olarak yetiştirmek istiyoruz.

Bu okulların yapımında bizlere desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Hocam Ayhan Önder’e, bölgemizden ihracat yapan ihracatçı arkadaşlara, tüccar arkadaşlarımıza, tüm hayırseverlerimize çok teşekkür ederim’ diyerek Kumluova’da eğitim sorunları hakkında anlamlı sözler söyledi.

Kumluova Belediye Başkanı Alim Karaca çevre köylerin sorunlarına da duyarlı olarak ben değil, biz düşüncesiyle muhtarların kendisine getirdiği sorunlara karşı da hizmet ediyor. Bizimle beraber olduğu zaman da Alacat, İzzettin, Esenköy Muhtarları kendisini telefonla arayarak sorunlarını anlattı ve isteklerine olumlu cevaplar verdi.

Alim Karaca, Muhtarlara da büyük önem vererek, ‘BAŞINIZ DÜŞERSE DARA, ALİM KARACAYI ARA’ diyerek Muhtarların köylerindeki sorunlarına da karşı da ilgisiz kalmıyor.

Kumluova’da yaptığı hizmetlerle herkesin dikkatini çeken Kumluova’nın Genç ve İdealist Belediye Başkanı Alim Karaca’nın ismi şimdi de Seydi Kemer Belediye Başkanlığı adayları arasında çok konuşuluyor.

Bu konuda Alim Karaca’ya ne düşünüyorsunuz sorumuza karşı, bizim Kumluova Belediyesi gelecek yıl kapanıyor. Halkımızın isteği doğrultusunda aday oluruz. Bu konuda karşımda kim aday olursa olsun. Hiç birinin aleyhine bir tek söz söylemem. Ben kendi işime bakarım. Vatandaşa yapacağımız ve yapamayacağımız işleri anlatırım. Yani ben ‘GELECEĞE BAKARIM’ diyerek Seydi Kemer, Seki, Eşen ve buralara bağlı köylerimizle diyalog kurup adaylığımız konusunda karar veririz dedi.

Kumluova Belediye Başkanı Alim Karaca ile yaklaşık dört saat zaman içerisinde yaptığımız görüşme sırasında kendinden emin ve yapmış olduğu hizmetlerin doğrultusunda hesap vermekten çekinmeyen bir anlayışı ortaya koyuyordu.

 (F.G. Erkan İlik – Erol Dolu)

 

15-08-12_02-03-324_640x480 12126_565853820108454_465327637_n_640x480 259850_10150249732853656_7595518_n_640x428 969799_10151436142706186_834879905_n_640x480 S S S S DSP Genel sekreteri Hasan ERÇELEBİ’den Kumluova’ya Ziyaret_320x480 Kumluova Beldesinde Islah Çalışmaları2_640x427 kumluova belediyesi_480x480 kumluova belediyesi_640x427 kumluova belediyesi1_640x428 kumluova bld okul1_640x428_640x428 SONY DSC SONY DSC S S S SONY DSC kumluova yol (2)_640x427 kumluova1_640x427 kumluova2_639x480 RES¦-M ALTI YAZISI Erol Dolu Kumluova formas¦-yla_640x425


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Benzer Videolar