Belcekız Plajı ile İlgili Ürkütücü Gelişme! Olabilir mi?

Belcekız Plajı ile İlgili Ürkütücü Gelişme! Olabilir mi?

Ölüdeniz Belcekız plajına girenlerin vücutlarında görülen şişlik ve kızarıklıklar paniğe neden oldu. Tamgün gazetesinde yer alan habere göre plajda kirlilik var ve sebebi bir işletmenin denize bırakılan atık suları. Habere göre; denize girenler vücutlarındaki değişimi sosyal medyadan da paylaşarak duruma tepki gösterdiler.

Kumsalı ve deniziyle ünlü Ölüdeniz’in Belcekız plajında son günlerde ortaya çıkan kirlilik ve denize girenlerin vücutlarında meydana gelen alerjik değişimler tatilciler ve yerli halk tarafından tepkiyle karşılandı. Denize girenlerden bazıları yetkilileri göreve çağırırken bazıları da denize girdikten sonra vücutlarında meydana gelen değişimlerin görüntülerini sosyal medyadan paylaşarak duruma tepki gösterdiler.

Haber merkezimizi arayan bir vatandaş dün sabah saatlerinde denize girdikten sonra vücudunda kabarıklıklar ve kızarıklıkların oluştuğunu, denizin çok kirli olduğunu belirterek şunları söyledi: “Burada çok ciddi bir kirlilik var. Burası halk plajı olduğu için kimse burayla ilgilenmiyor ancak öğrendik ki buradaki kirliliğin sebebi otellerden bırakılan pis sudan kaynaklanıyormuş. Ailecek denize girebileceğimiz yerler zaten parsellenmiş durumda, ücretsiz neredeyse bu bölgede yer bırakmamışlar. Tek girdiğimiz yer burası, buraya da otellerin pisliğini bırakıyorlar ve denize girilmez bir hal var”.

Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit de bu sabah saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda denize girdikten sonra vücudunda oluşan değişiklikleri gösteren fotoğraflar paylaştı. Harun Reşit Yiğit arkadaşlarıyla sürekli olarak spor amaçlı yüzme paylaşımlarıyla dikkat çeken bir isim. Bu sabah saatlerinde yine rutin yüzme sporu yaptıklarını, birlikte gittikleri tüm arkadaşlarında da denize girdikten sonra aynı kızarıklık ve alerjik durumun oluştuğunu dile getirdi.

Covid-19 salgınının paniği sürerken, dünyaca ünlü Ölüdeniz’de denize pis su salınmasının getireceği olumsuz etkileri hesaplamak bile zor görünüyor.

Haber Servisi

Güncel Kültür Muğla Sağlık